Wszystko o: środkach znieczulających u dentysty


Ostatnio zaczęło panować przekonanie, jakoby środki znieczulające wykorzystywane do znieczulania pacjentów w gabinetach dentystycznych miały szkodzić zdrowiu. Czy jest to prawda? Czy rzeczywiście trzeba się ich obawiać i ich unikać, aby przypadkiem sobie nie zaszkodzić? Oczywiście nie! Nie ma w tym twierdzeniu ani krzty prawdy, dlatego jest to mit, który powstał w sumie z niewiadomego powodu. Każdy dentysta Warszawa Bemowo może dokładnie wytłumaczyć swojemu pacjentowi, że w znieczuleniach nie ma niczego złego i że jak najbardziej warto z nich korzystać. Lepiej to przecież zrobić, niżeli męczyć się później na fotelu przez pół godziny czy dłużej i nie móc się doczekać momentu opuszczenia gabinetu dentystycznego. Po co skazywać się na takie katusze, skoro nie trzeba tego robić?

Znieczulenia, które w tym momencie są używane u dentystów, nie szkodzą zdrowiu, więc ten, kto tak twierdzi, absolutnie nie ma racji. Dla większości pacjentów są one całkowicie bezpieczne, choć oczywiście tak jak we wszystkim, nawet tutaj zdarzają się pewne wyjątki. Jeżeli bowiem okazałoby się, że pacjent jest uczulony na jakiś element składowy środka znieczulającego, rzeczywiście mógłby on źle zareagować na jego aplikację. Pewną dozę ostrożności dentysta musi też zachować podczas leczenia osób cierpiących na różne poważniejsze choroby. Przeciwwskazaniem do podania mocniejszego znieczulenia może być nawet nadciśnienie czy różne inne choroby związane z układem krążenia. Czasem nawet i niektóre substancje występujące w lekach antydepresyjnych mogą wchodzić w nieprawidłowe interakcje ze środkami znieczulającymi. To wszystko nie znaczy jednak, że pacjenci mają zostać zostawieni sami sobie. W tym momencie dentysta Warszawa Bemowo dysponuje już tak zróżnicowanymi preparatami łagodzącymi ból, że jest w stanie dostosować je odpowiednio do absolutnie każdego pacjenta.

Nie jest też prawdą, że ze środków znieczulających nie mogą korzystać kobiety w ciąży. Nawet dla nich są one dostępne, choć zwykle w mniejszych dawkach.

Odwiedź nasz gabinet: medicdental.com.pl