Co powinieneś wiedzieć o malowaniu natryskowym?


Malowanie natryskowe ścian to znana metoda, jednak wykorzystywana na skalę przemysłową. Obecnie każda szanująca się firma budowlana ma w swojej ofercie usługi wykończeniowe na najwyższym poziomie, które pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale również i materiał.
Szpachlowanie natryskowe stosowane jest od dawna. To świetna metoda, która pozwala w krótkim czasie wykonanie natrysku na dużej powierzchni. Malowanie natryskowe polega na pokryciu farbą ścian za pomocą specjalnego pistoletu podłączonego do kompresora za pomocą specjalnego przewodu. Metoda jest coraz częściej wykorzystywana, gdyż pozwala na oszczędne gospodarowanie materiałem.
Przed przystąpieniem do malowania należy okleić wszystkie powierzchnie i przedmioty folią i taśmą malarską. Farbę należy wymieszać i postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Dobrze, jeśli farbę przed wlaniem do specjalnego pojemnika odpowiednio się przefiltruje. zapobiegnie to powstawaniu grudek i usunie wszelkie zanieczyszczenia. Fachowcy wyraźnie podkreślają, aby wlać do pojemnika tyle farby, aby starczyło jej na pomalowanie całego pomieszczenia lub chociaż jednej ściany. Dzięki temu nie będą widoczne zacieki i przebarwienia. Pistolet należy trzymać w odległości do 20 cm od ściany. Ruchy powinny być płynne, spokojne i równe.
Po zakończeniu pracy należy dokładnie umyć i oczyścić z resztek farby sprzęt, szczególną uwagę zwrócić na głowicę w pistolecie.

Zobacz polecane: Malowanie Natryskowe​ Poznań.